گوشواره های گیلاس

گوشواره های گیلاس

پدر و مادرم نطفه ام را در بامداد یک روز پاییزی،زیر درخت گیلاس نوپایی بستند و نه ماه بعد،از آن نطفه دختری زاده شد با چشم هایی به طعم گیلاس،به رنگ تابستان و به عطر آفتاب.
رهگذر عزیز?بپا میان هیاهو و آشفتگی های ذهن تبدارم،قهوه ات سرد نشود!

................................
آدرس کوتاه شده برای بلاگفایی ها:
http://goo.gl/vFR4ly
................................
در اینستاگرام پیجی به این اسم و آدرس ندارم.

everybody knows

يكشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۶ ب.ظ

فیلم از اونجایی شروع میشه که زن و دوتا فرزندش از آرژانتین(کشوری که بعد از ازدواج به اونجا مهاجرت کرده),برای مراسم عروسی خواهرش به کشور خودش_اسپانیا_میاد...

من منتقد سینما یا یک فیلم بین حرفه ای نیستم که بخوام نقد تخصصی بنویسم.من یک مخاطب عام هستم که خیلی از دیدن این فیلم لذت بردم و با توجه به تجربه ی دیدن فیلم های قبلی اصغر فرهادی باید بگم انتظاری جز این نداشتم.
در تمام مدت فیلم که درگیر گره های داستان بودم,به این فکر میکردم چرا باقی فیلم سازهای ایرانی هیچوقت سراغ همچین سوژه های خاصی نمیرن و چرا مدتهاست ما با دست خالی از سینما برمیگردیم!و از نظر من این فاصله ی نگاه فرهادی رو از بقیه ی همکاران ایرانیش نشون میده.

در کنار خود فیلمنامه که من رو جذب خودش کرد,بازی بازیگرهاش هم واقعا عالی بود! پریشانی دائمی پنه لوپه کروز من رو دقیقا به یاد سه چهار سال قبل خودم مینداخت...زمانی که به همین شکل درگیر بدترین عذاب ممکن یعنی"انتظار" بودیم و باید خبر مهمی رو میگرفتیم و هر روز توی برزخ دست و پا میزدیم...تک تک حرکات چهره ی این بازیگر برای من که همچین موقعیتی رو تجربه کردم آشنا بود...انگار چهره ی اون زمان خودم رو توی آینه میدیدم و با خودم تکرار میکردم انتظار کشیدن در همچین شرایطی مثل این میمونه که بذارنت در تماس با یک سطح فلزی داغ تا تمام بدنت دچار سوختگی درجه یک بشه.نمیکشدت اما عذابش از هزاربار مردن بدتره!
لوکیشن عالی بود...فضای فیلم و نحوه ی برقراری دیالوگ ها و جریان داشتن فیلم حین روزمرگی زندگی کاراکترها مثل فیلم های قبلی فرهادی بود و امضای خودش رو داشت...که مثل همیشه موقع دیدن فیلم هاش آدم احساس نمیکنه نشسته بیرون و داره به زندگی یک عده نگاه میکنه.احساس میکنه یکی از همه ی اون آدمهاست که خودش درگیر ماجرا شده انقدر که همه چیز واقعیه.
خلاصه که من دوستش داشتم امیدوارم شما هم دوستش داشته باشید.

۹۷/۰۹/۱۸
life around me