گوشواره های گیلاس

گوشواره های گیلاس

پدر و مادرم نطفه ام را در بامداد یک روز پاییزی،زیر درخت گیلاس نوپایی بستند و نه ماه بعد،از آن نطفه دختری زاده شد با چشم هایی به طعم گیلاس،به رنگ تابستان و به عطر آفتاب.
رهگذر عزیز?بپا میان هیاهو و آشفتگی های ذهن تبدارم،قهوه ات سرد نشود!

................................
آدرس کوتاه شده برای بلاگفایی ها:
http://goo.gl/vFR4ly
................................
در اینستاگرام پیجی به این اسم و آدرس ندارم.

شب نویس

دوشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۲۲ ب.ظ

بارون قشنگی بارید و راستش بین تصمیم برای درس خوندن و نخوندن جدال سختی نداشتم که مگر توی این هوای خوب درس خوندن کفر نیست؟ولله که هست!

وسط راند عفونی به مامان زنگ زدم و پرسیدم حال و حوصله ی آش رشته درست کردن داره؟گفت دارم...

با بچه ها از بیمارستان زدیم بیرون و با قابلمه ی پر از آش برگشتیم پاویون که دور هم باشیم...تمام پنجره های بزرگ رو باز گذاشته بودیم و رو به پرده هایی که توی باد تکون میخوردن, با پس زمینه ی صدای خنده های دخترهای جوونی که با موهای باز و لباس های آزاد سر به سر هم میذاشتن آش رشته خوردیم و برای کارگرهای افغان برج روبه رویی دست تکان دادیم...


شب نشستم به حساب و کتاب نامه ی اعمالم!...از ماه مهر نسبتا راضی بودم.مباحث اصلی قلب را خوندم و مرور کردم و تست زدم و مباحث ریه ی داخلی را هم در کنارش خوندم و تست زدم...آبان را اما خوب شروع نکردم...محاسباتم اشتباه از آب درآمد,رفرنس مناسبی انتخاب نکردم و تا جا داشت سربه هوایی کردم و تازه قراره آخر هفته هم برای شیرینی ماشین یکی از بچه ها بریم باغ خارج از شهر و کباب بزنیم بر بدن!...

نگرانم که انقدر وقت هدر میدم و امید دارم بتونم خودم را جمع و جور کنم تا در کنار عفونی,مبحث روماتولوزی داخلی را هم بخونم...

از استانداردهام به شدت فاصله گرفتم...پر خوری میکنم و کم درس میخونم اما قول میدم اقلا در مورد دوم بتونم به روزهای اوج خودم برگردم!

یک کاری هم انجام میدم که ایده ی خودم نیست اما دارم اجراش میکنم و احتمالا به درد اینترن های آینده بخوره.اینکه در شروع اینترنی یک دفترچه تهیه کنید و وارد هر بخشی که میشید,کیس های شایع درمانگاهی اون بخش را با شرح حال و علایم مختصر یک خطی به اضافه ی نسخه ی اون بیماری بنویسید...بعدا که میخواهید شروع به طرح کنید خیلی به درد میخوره و شما گنجینه ای از سواد یک پزشک عمومی را با خودتون دارید و هر موقع لازم داشتید میتونید ازش کمک بگیرید.


در یکی از بی پول ترین برهه های زندگیم به سر میبرم...حقوق ماه قبل تمام و کمال رفت برای دندون پزشکی و حقوق این ماه گرچه هنوز به حسابمون نیومده اما نصفش را پیشاپیش خرج کردم...اینکه قیمت معمولی ترین کفش اسپورت استاندارد برای ایستادن های طولانی نصف حقوق یک ماه من باشه گریه نداره؟

از بابا برای کفش پول گرفتم و تصمیم دارم به محض گرفتن حقوقم پولش را پس بدم...یک عالمه احتیاجات خورده ریز هم دارم که بعید میدونم بتونم حتی نصفشون را بخرم...لباس گرم هم احتیاج دارم و اگر بخوام ادامه بدم در نهایت به این نتیجه میرسیم که باید کاسه ی گدایی دست بگیرم.

اما اوج فاجعه اینجاست که دوماهه به علت بی پولی نتونستم کتاب بخونم و وقتی یاد خودم میفتم که از شدت دلتنگی رفتم شهرکتاب و فقط نگاه کردم و برگشتم دلم برای خودم میسوزه!

چرا از مامان و بابا پول نمیگیرم؟چون نمیخوام...چون معتقدم مستقل شدن بهایی داره که به پرداختنش می ارزه...چون اگر خدا بخواد و من تخصص قبول بشم,باید چهارسال تمام مثل یک انگل به جیب بابا وصل باشم و هربار بعد از تقاضای پول از شدت خجالت توی زمین فرو برم و دیگه لزومی نداره از الان این پروسه را پیشاپیش شروع کنم!


خدارا هزار بار شکر میکنم بابت حال خوبم...الان که به عقب نگاه میکنم میبینم از حدودا دیماه سال گذشته تا همین چندماه قبل چه بحران روحی را گذراندم که ردش توی پست هایی که میگذاشتم هم پیدا بود و مشکلی که اخیرا برام پیش آمد هم ضربه ی بزرگی بهم زد اما خدا تنهام نگذاشت,دست این دختر لجبازش را گرفت و بلند کرد...مثل همیشه...

شکرش...
۹۷/۰۸/۰۷
life around me

نظرات  (۴)

۰۷ آبان ۹۷ ، ۲۳:۲۸ کرگدنِ بنفش
اخه پولش در حدی نیست بشه باهاش کاری کرد اصلا ! 
اون مقدار رو به من بدن اجاره امم نمبتونم باهاش بدم :)))
تشکرات فراوون 
پاسخ:
تازه نمیدونی چه منتی میذارن سر همین شندرغاز...انگار دارن در حقمون لطف هم میکنن!!!

یور ول کام:)
به به نمیگى اینجا یکى آش هوس میکنه و دستش کوتاهه؟:)
نوش جان
از اراده قویت و این تلاشت تو زمینه استقلال خیلى خوشم میاد گلسا جان و باعث غبطه خوردن من به تو میشه. من که حسم میگه تو آخر واسه تخصص با وجود همه موج منفى هایى که ممکنه ذهنتو درگیر کنه میرى رشته اى که خودت بهش علاقه دارى یعنى ارتوپدى. و توش اینقدر موفق میشى که همه از حیرت این موضوع، انگشت به دهان همش از جایگاهت تعجب میکنن و میگن گلسا چطو به تو گیر ندادن؟؟:))
پاسخ:
آخی عزیزم:(

ممنونم خاتون جان از لطف زیادت...امیدوارم آخر این تلاش ها به جایی ختم بشه که بهم حال خوب بده و رضایت از زندگی...
ایشالله خودت هم بترکونی و برسی به چیزی که رویای الان خودته:))))
واااای
یه دوتا از اون حسن یوسفتون به من قلمه بدید
با اینکه از این مخملیا نیستند ولی خیلی پررنگ و خوبن,معلومه قشنگ افتاب میخورند
خیلی قشنگ‌اند:)))

ایشالله مشکلات مالی‌تون رفع بشوند:)

پاسخ:
قابل نداره:)

ممنون:)
۰۷ آبان ۹۷ ، ۲۱:۳۴ کرگدنِ بنفش
ما که حقوق نمیگیریم :( 
برای قلب چی بخونم ؟ پارسیان ؟ 
تست چی بزنم ننه ؟ 
پاسخ:
اصلا پولش برکت نداره...به مامان میگم مثل نون حروم میمونه:))

من واسه قلب استاجری هاریسون خوندم و اینترنی کرمی...از کرمی راضی بودم اما معتقدم برای کسی که وقتش رو داره پارسیان همیشه بهتره...من کرمی خوندم چون بعدا مرور کردنش راحت تره.
تست های کرمی به اضافه ی گزینه برتر یا key bookخوبن...من فعلا وقت میکنم یکی از اینا رو بزنم(برا بعضی درسا فقط kek book و برای بعضی فقط کرمی میزنم بر اساس بیسی که از قبل دارم)نکاتش رو یادداشت میکنم و بعدا که خوندن رسمی دستیاری رو شروع کنم اون یکی رو میزنم.