گوشواره های گیلاس

گوشواره های گیلاس

پدر و مادرم نطفه ام را در بامداد یک روز پاییزی،زیر درخت گیلاس نوپایی بستند و نه ماه بعد،از آن نطفه دختری زاده شد با چشم هایی به طعم گیلاس،به رنگ تابستان و به عطر آفتاب.
رهگذر عزیز?بپا میان هیاهو و آشفتگی های ذهن تبدارم،قهوه ات سرد نشود!

................................
آدرس کوتاه شده برای بلاگفایی ها:
http://goo.gl/vFR4ly
................................
در اینستاگرام پیجی به این اسم و آدرس ندارم.

اینترن کشیکی که من نبودم...

دوشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۴۲ ب.ظ

دخترک اینترن طب بود.زنگ و از کشیک سختی که داشت تعریف کرد.از زن بارداری که به دنبال تصادف شدید،توسط EMS به اورژانس آورده شد...زن دچار دکولمان(کنده شدن جفت)شده و خونریزی داشته،زانوش دررفتگی شدیدی داشته و نبض اندام تحتانی رو از دست داده بوده که یعنی تاخیر در جااندازی زانو مساوی با از دست دادن پای همون سمتش بوده اما شرایطش اجازه ی جااندازی نمیداده.

اینکه همزمان پزشکها و رزیدنتهای چندین فیلد مختلف از طب گرفته تا زنان،جراحی،ارتوپد،داخلی،بیهوشی و... بالای سرش بودن،زن میمیره و متخصص زنان و جراح عمومی با کمک هم توی اورژانس سزارین رو انجام میدن اما جنین مرده به دنیا میاد.

چقدر چقدر چقدر دوست داشتم اون شب من کشیک طب میبودم و صحنه ی انجام سزارین خارج اتاق عمل روی یک مادر فوت شده رو از نزدیک میدیدم اما نشد...نشد و امیدوارم هیچوقت دیگه هم همچین اتفاقی تکرار نشه...


+بعد از فوت مادر فقط ده دقیقه زمان هست تا با سزارین جنین رو خارج کنن.و این سزارین نیاز به رعایت هیچ اقدام استریل و حضور در اتاق عمل نداره چون زمان کافی نداریم و هر تعللی مساوی با مرگ جنین هست.

۹۷/۰۶/۲۶
life around me