گوشواره های گیلاس

گوشواره های گیلاس

پدر و مادرم نطفه ام را در بامداد یک روز پاییزی،زیر درخت گیلاس نوپایی بستند و نه ماه بعد،از آن نطفه دختری زاده شد با چشم هایی به طعم گیلاس.
به رنگ تابستان و به عطر آفتاب.
رهگذر عزیز?بپا میان هیاهو و آشفتگی های این ذهن تبدارم،قهوه ات سرد نشه!

................................
آدرس کوتاه شده برای بلاگفایی ها:
http://goo.gl/vFR4ly
................................
در اینستاگرام پیجی به این اسم و آدرس ندارم.

لایحه رو بفرستم بره مجلس?

دوشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳ ب.ظ

در راستای روزجهانی بهداشت قاعدگی بدنیست تدبیر روزی به نام "روز جهانی منع خشونت علیه زنان قاعده" رو پیشنهاد بدیم.

چون بنظرم اینکه از یک دختر که داره با دردهای دیسمنوره دست و پنجه نرم میکنه و بدنش خیس خونه،از شدت کمبود انرژی و کسلی توان تکون خوردن نداره بخوایم پابه پای بقیه کشیک سی ساعته وایسته و بعد از بیست و چهارساعت بیداری و سرپا بودن،مورنینگ ارائه بده و با بیرحمی تحقیر بشه دور از انصافه!و حالا اینکه باید ظاهر خودش رو حفظ کنه و جوری رفتار کنه که من خوبم و روزگار بر وفق مراد هست رو نگم بهتره دیگه!


+در سالروز بهداشت قاعدگی،وقتی با بی حوصلگی جواب یکی از پسرهای کلاسمون رو دادم،با پوزخند گفت باشه،باشه به گلی گیر ندین یک هفته ی دیگه خوب میشه!و بعد با احساس بامزه بودن زد زیر خنده!...اینجاست که میفهمیم هنوز راه درازی در پیش داریم!


۹۷/۰۳/۰۷
life around me

نظرات  (۲۰)

مننننن نوکرم [با لحن نقی] :)))))
پاسخ:
اختیار دارین شما;)
یه یادی هم بکنم از میکول زایمان دیده!
پاسخ:
آخ آخ:))
انقد دوس دارم انقد راحت از پریود میگی
پاسخ:
چیزی نیست که خب...
راستی مولتی ویتامین wellwoman از فوایدش اینه که درد قاعدگی رو کم میکنه، نمیدونم دقیقا چه موادی باعث میشه ک اون درد کم بشه، اما اگه من خریدم، و خوردم، میام حتما میگم. البته به نظرم، باید دو سه ما خورد، تا ببینی واقعا اثر داره یا نه. مولتی ویتامین که کلا خیلی خوبه، ولی این یکی خیلی خوبه تمام چیزایی که بدن یه خانوم روزانه احتیاج داره رو، توی خودش داره. حالا شاید خودتم خورده باشی.
پاسخ:
تابحال در موردش نشنیدم.
این دارها توسط شرکت های مختلف ساخته میشن اما خب وارد کتابهای رفرنس نشدن.و این معنیش این نیست که اثری ندارن.بله ممکنه واقعا موثر باشن:)
اه یعنی من بودم میزدم تو دهن این پسره!!!! :| خیلی خانومی کردی که نزدی ها!
من ازحالا استرس دارم ک دقیقا روز کنکورم ممکنه پریود باشم! پناه برخدا!!!!! در شرایط عادی با این درد هیچ کاری نمی تونم بکنم،حالا فکر کن تو اون حال بخوام سوال هم جواب بدم!
پاسخ:
از کجا معلوم نزدم(فک کن?:))))

بهش فکر نکن.نهایتا مسکن خوب میخوری...
من هیچ وقت به خاطر پریود بودن خجالت نکشیدم و تحقیر نشدم اما لزومی هم نمی دیدم و نمی بینم که همه بفهمن پریودم و علاقه ای هم ندارم درموردش صحبت کنم نه به خاطر اینکه خاطره ی بدی داشته باشم یا کسی مسخره و تحقیرم کرده باشه صرفا به خاطر حیایی که در مورد این مسئله ی شخصی دارم و نمی تونم هضم کنم که چرا خیلی ها میخوان تو بوق و کرنا کنن این مسئله روپاسخ:
ما هم نمیگیم کسی پریودیش رو جار بزنه.میگیم اگر کسی درمورد نامساعد بودن حالمون پرسید لزومی نداره دروغ بگیم و میتونیم خیلی راحت بگیم دارم تغییر هورمونی دوران قاعدگی رو میگذرونم.
بنظرم این ربطی به حیا نداره چون زن باردار هم خب برای باردار شدن رابطه ی جنسی برقرار کرده.حالا میشه ازش بخوایم 9ماه تمام خودش رو حبس کنه تو خونه?یا اگه کسی ازش پرسید چرا شکمت بالا اومده،برای حفظ حیا بگه چون نفخ دارم?
اینا سیر فیزیولوژیک بدن ماست که بخاطر آناتومی که خدا بهمون داده تجربه اش میکنیم و من فکر میکنم این تفکر که پنهان کردن قاعدگی در مقابل آقایون به معنی حیا هست،اشتباهه.
۰۹ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۲۶ سفره خاتون
حتما این کارو بکن!
(مرتبط با عنوان.)
پاسخ:
تمااام:))
 چطور بعضیا از طبیعی ترین چیزها برای تحقیر.جنس ما استفاده میکنند؟!  متاسفم براشون! 
ولی خیلی جالبه برام که خود دخترا هم این طعنه برای همدیگه استفاده میکنند. مثلا چند دفعه دیدم چندتا دختر موقع دعوا و بحث برگشتن به همدیگه گفتن ول کن این پریوده هیچی حالیش نیست. خب چرا باید ما اینقدر خودمونو ضعیف بدونیم تو این دوران که همچین تیکه هایی بارمون کنند؟!  این که از همه اعم از همکار و همکلاسی و...  بخوایم که شرایط مارو درک کنند و باهامون بهتر رفتار کنند و. .. به اونا این اجازه رو میده که از این ضعف خود ساخته سوءاستفاده کنند.  من خودم از بین کل خانواده و دوستان بدترین درد و متحمل میشم تو این دوران اما به خودم میگفتم نهایتا یکی دو روزه و تحمل کن. چون نمیخواستم بعدا کسی از این موقعیت من سواسنفاده کنه. 
البته این و بگم این که مردهای جامعه درک کنند این موضوع رو و شرایط و محیط،رو برای فردی که این درد و متحمل میشه آسون تر کنن خودش یه بحث جداست که شک دارم حالا حالا به این درک برسند .
ولی واقعا تو من تو دوران تحصیلم تو دبیرستان اگر این اتفاق برای کسی می افتاد و درد زیادی داشت بهش اجازه میدادن بره یه جایی استراحت کنه یا حتی برگرده خونه.  

پاسخ:
همون زنان علیه زنان دیگه!

ما فقط یه دبیر عربی داشتیم که میگفت تنها عُذر پذیرفته برای درس نخوندن،از نظر من اینه که درد پریود داشتین وگرنه دیگه هیچ عذری پذیرفته نیست....تنها کسی که همچین حرفی بهمون زد همین خانم بود و بس که واقعا تاثیر مثبت حرفش هنوز روی من مونده.
باز تو محیط کار شما، آقایون یه مقدار شعور پزشکی دارن ، مدیر تولید یه خط تولید که همشون آقان باید چیکار کنه وقتی شکمش دیگه ظرفیت درد رو نداره ؟؟
پاسخ:
والا بعضیاشون همونقدر شعوری که فکر میکنی هم ندارن.

اما حق باشماست...واقعا گاهی سخت میشه تصمیم گرفت که آدم سکوت کنه یا بحث.
منم موافقم باهات و شروع کردم به همکارم که پرسید چرا حالت خوب نیست گفتم پریودم.
در حالی که قبلا چند بار تو شیفت ها مجبور شدم ادای نماز خوندن دربیارم چون همیشه نماز میخوندم اون موقع حس میکردم تابلوئه و بقیه هی میگفتن جانماز رو باز گذاشتیم بیا نماز بخون :( الان که فکر میکنم می بینم هیچ اجباری روم نبوده جز تفکراتی که قطعا به ضرر خودم بوده. و باید شجاع باشم از این به بعد.
و بازم باهات موافقم که شیفت با پریودی وحشتناکه تقریبا.مخصوصا که شب اول باشه.
پاسخ:
بنظرم کار درستی کردی...من فکر میکنم پریود بودن چیزی نیست که ادم بخواد فریادش بزنه ولی واقعا چیزی هم که نیاز به پنهان کردن داشته باشه نیست.یه سیر فیزیولوژیکه که همه ی خانم ها تجربه اش میکنن.
میشه بگی چی جوابشو دادی ؟ میخوام یاد بگیرم چجوری برخورد کنم در این مواقع ...
پاسخ:
به رها هم گفتم...نمیشه به افراد مختلف یه واکنش نشون داد.گاهی باید نشست و صحبت کرد،گاهی عصبانی شد و گاهی عبور کرد...
عنوان رو دیدم یاد این افتادم "بیارم ناپلیونی ره؟" :)))

- آیا کامنت غیرمرتبط گذاشتن کار خوبیست؟! -_-
پاسخ:
دقیقا موقع نوشتنش خودم یاد همین جمله بودم...مرسی که هستی:)))
بالاخره امروز تو اینستاگرامم با وجود فک و فامیل و دبیر و استادم در این مورد حرف زدم و خوشحالم.
پاسخ:
آفرین....جدی میگم:))
چجوری نشوندیش‌ سر جاش گلی؟
پاسخ:
ببین واکنش بستگی به رابطه ای که با طرف مقابل داری داره...اون پسر دوست منه و منهم با همون شوخی هایی که تو حیطه ی روابطمون هست جوابش رو دادم که نه سیخ بسوزه و نه کباب و از طرفی احتمال بدم که دیگه این حرف رو به کسی نمیزنه:)
+ چه بیشعور بوده اون پسره:/// 
اره واقعا کاش کسی این روزا کاری ب کارمون نداشته باشه:/
پاسخ:
والا
این به خاطر خودما زن هاست که یک چیز هایی رو پنهان میکینم این پسر هم حتما خانوادش این طوری برخورد کرد
ما دخترای بیچار تو ی ماه رمضون که قاعده میشیم هم باید پنهان کنیم هم یه جورایی روزه ایم ولی نیستیم به مامانم میگم خوب باباب بفهمه من روزه نیستم چه اشکالی داره با هم از اون حرفای پوچ و سنتی و قدیمی
چه گناهی کردیم  هرجا با یه پسر دعوامون میشه میگن پریودی!!
اصلا پسر ها حالیشون هست ما داریم چه دردی رو تحمل میکینم باید از ما زن ها تشکر کنن که نسل انسان رو حفظ کردیم:/
همین!!!
پاسخ:
دیگه باید از خودمون شروع کنیم و انقدر ازش حرف بزنیم که تابوهاش شکسته بشه....
بفرست بره من خودم بهش رای میدم اصلا . واقعا خیلییی وحشتناکه حضور در جامعه علیرغم درد و سایر تبعاتش :'(((
پاسخ:
خیلی سخته جدا...من حالا با فضای باقی شغل ها آشنا نیستم ولی کشیک با دل درد خیلی سخته.
واقعن هم راه درازی در پیش داریم...
لایحه رو بفرست بره مجلس...
حس با مزگی رو خوب اومدی..حسی ک پسرا هیچ وقت درک نکردن/: باهاش شوخی میکنن  احساس بامزگی هم میکنن

پاسخ:
اینا رو باید یه جوری در همون لحظه ساکت کرد که دیگه نطق نکنن!
همون کاری که من کردم.
سلام امیدوارم دربهترین احوال باشید :(
وای خدای من!بعضی از آقایون و حتی بعضی از خانمها واقعا نمی تونن مثل انسان با خانمی که درگیر این مسئله ی طبیعیه رفتار کنن :/
و خب حرصم ازکسانی درمیاد که بحث راجع به قاعدگی رو بی حیایی می دونن :/ بی حیایی اینه که شما خیلی راحت اتفاقی رو که باعث رنج کشیدن یک انسان می شه نادیده بگیرین و مسخره کنید و با بی شعورانه ترین حالت ممکن باهاش برخورد کنید!
من خیلی رنج کشیدم از این مساله مخصوصا که سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی دچار شوک هورمونی شدم و برخورد کادر مدرسه با من دیدنی بود...

کاش یه روزی برسه که درک این اتفاق برای همه راحت باشه و متوجه باشن یک زن چه شرایط روحی و جسمی رو پشت سر میزاره...و دیگه مجبور نباشیم که نقاب"هیچی نیست حالم خوبه فقط یکم سرم درد می کنه" رو بزنیم...
پاسخ:
سلام،ممنونم ازت،توهم همینطور:)

من میگم باید به شیوه های مختلف و تو موقعیت های مختلف ازش حرف بزنیم تا عادی بشه.

من جدیدا تصمیم دارم هرکس ازم پرسید خیلی راحت بگم پریودم!
پست منم بی ربط به این روز نیست 
ولی موقع گذاشتنش نمیدونستم امروز روز جهانی بهداشت قاعدگیه 
بعدش فهمیدم :)
+بده اون لنگه کفش من و بکنم تو حلق پسره ی نفهم :/ هار هار رو آب بخنده! والا ! خوبه ما هم به ارکشن صبحگاهیشون وای سیم هار هار بخندیم و مسخره کنیم ؟ :/ اعصاب نمیذارن برا ادم ننه! 
لانچیکوم ککووووو ؟ 
پاسخ:
:)))
نگران نباش خودم به نحو احسن نشوندمش سر جاش;)

متاسفانه همه اش برمیگرده به تربیت غلط خانواده ها و تابوی قاعدگی!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">