گوشواره های گیلاس

گوشواره های گیلاس

پدر و مادرم نطفه ام را در بامداد یک روز پاییزی،زیر درخت گیلاس نوپایی بستند و نه ماه بعد،از آن نطفه دختری زاده شد با چشم هایی به طعم گیلاس،به رنگ تابستان و به عطر آفتاب.
رهگذر عزیز?بپا میان هیاهو و آشفتگی های ذهن تبدارم،قهوه ات سرد نشود!

................................
آدرس کوتاه شده برای بلاگفایی ها:
http://goo.gl/vFR4ly
................................
در اینستاگرام پیجی به این اسم و آدرس ندارم.

سناریوی علت بودن آقایون و معلول بودن خانم ها!

يكشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۰۴:۱۷ ب.ظ

"پسران جامعه ی ما یا شرایط ازدواج ندارند یا علاقه ندارند با ازدواج خود را به وادی مسئولیت بکشانند.واسه همین بخشی از دختران با تنهایی دست و پنجه نرم میکنند."


این چند خط،کپشن یکی از پست های اینستاگرام _mohamadhasan.rohaniبود که من با خوندنش هیچ جوره نمیتونم جلوی تعجب خودم رو بگیرم...

بنظرم اینکه این آقا که در بسیاری از مسائل خود را صاحب نظر میدونن و طبق اعتقاد خودشون که این کار را وظیفه ی شرعی خودشون میدونن که در لباس یک روحانی،در مسائل اجتماعی فعال باشن،و با وجود تاکید دایمی که بر روشنفکری دارن و اما فکر میکنن علت تجرد دختران،عدم علاقه یا توانایی پسران در اقدام به ازدواج هست جدّا و عمیقا جای فکر داره.

این را به عنوان کسی میگم که در جامعه حضور دارم و تعداد بسیار زیادی از دوست های دختر دارم که هیچکدوم حاضر به ازدواج نیستن و هر کدوم برای این کار دلایل متفاوتی دارن مثل تمایل به ادامه ی تحصیل،ترس از ازدواج ناموفق،عدم توانایی اعتماد به کس دیگری چون طبق قوانین کشور ما بخشی از حقوق زن بعد ازدواج به همسرش منتقل میشه و سخته انتخاب کسی که بشه چنین حقوقی رو بهش سپرد بدون ترس از سواستفاده،نداشتن خواستگار متناسب با شان خود و هزار دلیل دیگه.

ای کاش اگر تصمیم داریم در مسایل جامعه صاحب نظر باشیم و مثل ایشون خاصّه در مورد ازدواج تشویق کننده باشیم،اقلا با مطالعه ی دقیقتر عللی رو ارایه کنیم که صحیح تر باشن.


+اینکه من در این مورد با ایشون مخالفم دلیل نمیشه که تمام جهت گیری هاشون رو محکوم کنم.گاها پیش اومده در مواردی باهاشون هم عقیده بودم و در کل منظورم اینه که اینجا قصد رد یا پذیرفتن کسی رو نداریم.

۹۷/۰۲/۳۰
life around me