گوشواره های گیلاس

گوشواره های گیلاس

پدر و مادرم نطفه ام را در بامداد یک روز پاییزی،زیر درخت گیلاس نوپایی بستند و نه ماه بعد،از آن نطفه دختری زاده شد با چشم هایی به طعم گیلاس،به رنگ تابستان و به عطر آفتاب.
رهگذر عزیز?بپا میان هیاهو و آشفتگی های ذهن تبدارم،قهوه ات سرد نشود!

................................
آدرس کوتاه شده برای بلاگفایی ها:
http://goo.gl/vFR4ly
................................
در اینستاگرام پیجی به این اسم و آدرس ندارم.

طب سنتی2

دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶، ۰۷:۴۵ ب.ظ

من چند روز قبل درمورد طب سنتی نوشتم و حقیقتا انتظار نداشتم تو فضای بیان،طب سنتی انقدر طرفدار داشته باشه و بی تعارف شوکه شدم!

امروز یه تجربه ی جالب تو بیمارستان داشتیم که بنظرم باید اینجا تعریفش کنم.خانم میانسالی چند روز قبل با درد گردن که اصطلاحا به بازوها تیر میکشیده و چندساله که ادامه داره مراجعه کرده و دکتر نورولوژیست براشMRIگردن نوشته بود و امروز،همون خانوم با جواب MRIمجددا مراجعه کرد...درد بیمار اخیرا به حدی شدید شده بود که به هیچ عنوان قادر به انجام کارهاش نبوده و وقتی به ما مراجعه کرد میگفت دکتر دیگه از ناچاری اومدم اینجا!!

این بیمار یه دیسک گردنی خیلی خیلی شدید و پیشرفته داشت که بعد مشورت با نوروسرجر،گفتن حتما باید هرچه زودتر جراحی بشه چون انقدر پیشرفت کرده که داره باعث آتروفی ماهیچه ها میشه .وقتی علت تاخیر در مراجعه رو ازشون پرسیدیم گفت این مدت تحت نظر طب سنتی بودم و مستقیما از آیت الله تبریزیان نسخه میگرفتم و گویا این آقا توی تلگرام هم اکانت داره و از این حرفها.و یکی از تجویزهای ایشون به این خانوم این بوده که وقتی ناخن های دستت رو با ناخن گیر میگیری،نریزشون دور و جمع شون کن بعد با چسب بچسبون پشت گردنت!

حالا یه توضیح کوچیک:ستون مهره های ما از تعدادی مهره ی استخوانی تشکیل شده که در مرکزشون نخاع قرار گرفته.از هر مهره،یک زوج عصب خارج میشه که بره به اندام ها برسه...بین این مهره ها دیسکهای بین مهره ای قرار دارن که یه قسمت هسته ای و یه قسمت محیطی دارن.گاهی به هر علتی،قسمت محیطی این دیسک پاره میشه و هسته ی دیسک بیرون میزنه و بخاطر فشاری که روی اون عصبهایی که دارن از مهره ها خارج میشن میاره باعث درد میشه....حالا شما حتی اگر هیچ زمینه ای از پزشکی نداشته باشین بنظرتون درمان این مشکل چیه?آیا مثلا میتونیم با مسکن درمانش کنیم?...طبیعتا نه!و هر عقل سلیمی میتونه بفهمه که تا اون فشار از روی اعصاب برداشته نشه این درد قطع نمیشه و راهش با جراحیه(البته انواعی دیسک هم هستن که پزشک میبینه حتی اگه جراحی بشن هم علائم بهبودی چندانی نداره و توصیه میکنه با این درد بساز و عمل نکن،که حالا فعلا با این موارد کاری نداریم)...با این توصیفی که کردم بنظر شما(که شک ندارم همه عاقل و بالغ هستین)چطور میشه انتظار داشت با چسبوندن ناخن پشت گردن این درد رو رفع کرد?!یا حتی با دمنوش و تغییر رژیم غذایی و غیره و غیره?!

دوستی زیر پست قبلیم نوشته بود یکی از اقواممون چشماش ضعیف بوده و بهش داروی گیاهی تجویز کردن...علت دوربینی یا نزدیک بینی چشم،یا تغییر سایز کره ی چشم هست یا تغییر در انحنای عدسی و قرنیه.و طبیعیه که با دارو,این تغییرات آناتومیکی قابل حل نیست و ما میایم با گذاشتن عینک جلوی چشم،از طریق قوانین فیزیک،تصویر ایجاد شده ی پشت یا جلوی شبکیه رو میندازیم روی شبکیه تا دید اصلاح بشه...حالا بنظر شما این عقلانیه که بخوایم با داروی گیاهی همچین نقصی رو اصلاح کنیم و آیا اگر امکان پذیر بود،بزرگترین پزشکای دنیا که بالاترین امکانات تحقیقاتی رو در اختیار دارن به فکرشون نمیرسید امتحانش کنن?

وقتی کسی به من میگه جوش صورتم یا درد معده م با طب سنتی خوب شده من سعی میکنم جبهه نگیرم چون امکان داره با عقل توجیه بشه چون جوش صورت چندتا علت داره مثل چربی پوست که از نظر عقلی این امکان پذیره که بشه با داروی موضعی این چربی رو از بین برد و خوب شد یا مثلا درد معده مکانیسمهای مختلفی داره مثل افزایش تولید اسید یا کم شدن پوشش دفاعی معده و...و خب ممکنه بشه با این داروهای گیاهی،این موارد رو اصلاح کرد(برخلاف داروهای شیمیایی که ما میدونیم برای هر بیماری چند درصد اثر دارن،چند درصد ممکنه عارضه بدن،چه عوارضی،چه مدت طول میکشه تا اثر شروع بشه،چه غلظت خونی ازین دارو برای هر بیماری لازمه و...تاثیرات هیچکدوم از داروهای طب سنتی و اسلامی توی تحقیقات ثابت نشده ولی تو این مواردی که گفتم،عقل آدم ردّشون نمیکنه و میشه توجیهش کرد که مؤثر باشن)...اما وقتی بحث سرطان،کیست،و مثالهایی ازین دست میاد همیشه قبل از اعتماد به این افراد کمی با عقل خودتون بالا پایین کنین و بگین این داروی گیاهی با چه مکانیسمی داره درد منُ خوب میکنه?آیا شدنی هست?

من هیچ آشنایی با این آیت الله ها ندارم اما امروز برام یقین شد که دارن از اعتماد مردم سودجویی میکنن...اینکه شما برین پیش پزشک متخصص یا طبیب سنتی هیچ نفع یا ضرری برای من نداره اما باور کنین دلم میسوزه...دلم بحال خانوم کیس بالا و تمام خانومهایی که با کنسر پستان متاستاتیک غیرقابل درمان مراجعه کردن درصورتی که کنسرشون اگر زود اومده بودن با جراحی قابل درمان بود میسوزه...!


+من نمیخوام نظرات موافق یا مخالف تون رو بگین.فقط ازتون میخوام به حرفام فکر کنین و اگر منطق تون پذیرفت من درست میگم که تغییر رویه بدین و اگر معتقدین من اشتباه میکنم،حقتون هست که از منطق خودتون پیروی کنین.

+ممنون میشم سوال پزشکی نپرسین:)

۹۶/۰۸/۰۱
life around me

نظرات  (۱۶)

خخخخ

من وقتی ساعت از 6 میگذره میگم واسه هر کاری یا خیلی زوده یا خیلی دیر...هیچ کاری نمیکنم!
میرم سراغ تی وی!
:(

پاسخ:
6دیگه خیلی زوده ها:))))
البته فرد به فرد متفاوته...مهم کیفیت خوندنه نه ساعتش;)
بله درست میگید
منم سیاتیک توی پا رو منظورم بود البته
گرفتن ناخن ها و گذاشتنشون روی محل درد که به خاطر سیاتیکه روایتی از امام علی هستش
طب اسلامی مسلما به اندازه پزشک ها اطلاعات در مورد اناتومی بدن و .. ندارن.اونا روایات و احادیث و ایات رو کندوکاو کردن و این درمان ها رو از ائمه گرفتن. شاید از نظر شما با عقل جور درنیاد اما اگر پیش طبیب درست حسابیش برن بی تاثیر هم نیست
پاسخ:
ببینید عصب سیاتیک تو پا هست نه گردن...

یه زن چندسال درد کشیده اما این فرد حتی حاضر نشده بهش هشدار بده شاید دردت دلیل دیگه ای داره و برو عکس بگیر و تا میتونسته از این زن پول گرفته تو این مدت.
درد گردن هزارتا علت داره که یکیش دیسکه.اصلا شاید علتش چیز دیگه ای بوده.افتراق اینا با گرفتن شرح حال و معاینه و بعد پاراکلینیکه نه کار یه روحانی...

حضرت علی چندقرن پیش زندگی میکردن که پیشرفت علم در مقایسه با الان حتی قطره ای در مقابل دریا نبوده و نسبت به اون زمان خودشون خیلی بیشتر میدونستن اما الان بیماریهایی هرروز تشخیص داده میشن که سالهای قبل از وجودشون بی خبر بودیم.
خود قران میگه باید با زمانه پیش رفت...
میگم اینارو بیخیال...


شبکه تماشا هر شب راس ساعت 7 سریال کره ای آقای دکتر رو میذاره!
جالبیش اینجاست ماجراها همش تو بخش اطفاله!
یه قسمتشو ببین!

پاسخ:
اطفال^_^

ساعتش خیلی بده...اوج خوندن من:/
من امروز دکترم بعد کلی تاسف که تو این سن چرا دوتا مهره های گردنت زده بیرونو فلان شنیدن این پست رو خوندم و خب ناخنامو متاسفانه چن روز پیش گرفتم حیف که مدت زمان رشد ناخنم با اتمام فیزیوتراپی یکیه وگرنه بهره میبردم🤦‍♀️:))
پاسخ:
ای وای حیف شد،درمان موثری رو از دست دادی:)))
دو دیدگاه مختلفه، اینکه بخوای از جهت عقل به مشکلات نگاه کنی‌، یا از سمت جادو و معجزه.
 اگه اعتقاد به جادوگری و معجزه داری، که دیگه از چوب خشک هم می‌شه مار ایجاد کرد و اگه لازم باشه، دریا می‌تونه باز بشه و آدم‌ها از وسطش ردّ بشن، کلا قوانین عقلانی تعطیل می‌شه توش، دلم میبندی به رویا و خیال
پاسخ:
وای از اون روزی که آدما به جای تکیه به عقلی که خدا بهشون داده تا مشکلاتشون رو حل کنن،دل بدن به جادوگری و دست بذارن روی دست...!
نظرش عوض نشد 
گفت که رفتن و زالو انداختن 
و مشکلشون فقط افزایش غلظت خون بوده در حالیکه اگه جراحی میکرد مجبور بود کلی پول بده ضمن اینکه بعضی دکتر ها واقعا بی وجدانن 
منم ارزوی سلامتی نمودم
پاسخ:
افزایش غلظت خون و درد گردن?
ای خدا....
گلی خانوم جان 
من از متنت سعی کردم که کپی بگیرم اما نتونستم 
فلذا شات اسکرین گرفتم و برای ی نفری که دقیقا برای درد گردن داره چنین اشتباهی می کنه فرستادم 
ممنونم و ببخشید 
پاسخ:
انشالله که بتونه نظرش رو عوض کنه...
سلام منم پزشکی میخونم اما زیاد پیش پزشکانی رفتم که تخصصشون طب سنتی و اسلامی هست حجامت کردم زالو انداختم دمنوش خوردم هیچ داروی شیمیایی مثل دمنوش پنج انگشت pms منو و درد پریودم درمان نکرد استفاده از طب سنتی و گیاه و به همراه پزشکی ضرر که نداره هیچ خیلی ام خوبه قصد دارم تخصص طب سنتی و اسلامی بخونم متاسفانه مردم پیش اهلش نمیرن
پاسخ:
منم میگم کسی میتونه درد گردن رو درمان کنه که حداقل آناتومی اون ناحیه رو بدونه و بفهمه چه عروق و اعصابی تو اون ناحیه هست...
یه روحانی تخصص و کارش چیز دیگه ای هست...چی بگم آخه...
واای گلی مگه تو از شیوه نوین آموزش پزشکی چیزی شنیدی؟! 😂
این که شش ساله شدیم و فلان...
پاسخ:
آره...
اینا که هیچی،من فقط با اون دو واحد کنار نمیام!!!!
از ما که داره میگذره،خدا به آیندگان رحم کنه...
سلام گلی خانم. اگه خواص ناخن هارُ زودتر میدونستم لامینکتومی انجام نمی دادم ;)
پاسخ:
والا...دیگه سختی عمل هم تحمل نمیکردی:D
فامیل داریم نوزادش رو برده حجامت برای اینکه زردی نگیره...
حالا خدا رو چه دیدی؟ 😂 شاید با ورود طب سنتی به آموزش پزشکی یه تحولی به وجود بیاره یه کم علمی تر تو این زمینه عمل بشه🙃😂

پاسخ:
-_-

نه عزیزم،اتفاقا منتظر باش که پزشکی نوین هم تو ایران بره به سمت طب سنتی!!!:/
ای بابا....
فک میکردم تو قرن 21 زندگی می کنیم
به نظرم خوشبختانه این اتفاقات تو شهر ما خیلی کمه(یکی از شهر های آذری زبان)

پاسخ:
متاسفانه تلویزیون داره تبلیغات در این زمینه رو زیاد میکنه و دودش فقط تو چشم مردم میره...

منم تازه فهمیدم انقدر نفوذش زیاد شده!
اسمشو سرچ کرذم سایت فروش اینترنتی داره مقالاتش به شدت جالبه :/
واکسن اسلحه خطرناک ...:/
واقعیت های پنهان شده در آب معدنی....:/
درمان آپاندیس..:/
پیشگیری از بیماری های ژنتیکی..:/:/:/:/:/:/
درمان پارگی گوش با پنیر ...:/
مریضتونم درست گفته..

درمان:

۱- داروی لبناعسل (جامد و مایع دارد که آن را از درخت استرک میگیرند. از جامد آن ماده ای درست میشود که غضروف ساز است و درمان کمر درد)

۲- داروی ترکیبی استخوان ساز

۳- ماساژ دادن با روغن زیتون

۴- حجامت انتهای ستون فقرات

۵- خوابیدن روی زمین سفت (درمان عمومی بیماری های کمر)

۶- سویق سنجد

۷- چسباندن ناخن های دست و پا در محل درد بمدت سه روز (مراجعه به درمان سیاتیک)


پاسخ:
تازه عصب سیاتیک تو اندام تحتانیه نه گردن:D
چقدر باهات موافقم تو این زمینه:)
یکی از فامیلای همسرم،چند تا سقط داشت.پیش این دکترهای سنتی رفته بود بهش گفته بودن باید یه تیکه از چوب فلان درخت که فقط تو شمال هست رو پیدا کنی مثل گردنبند بندازی گردنت تا بچت سقط نشه:/
این کسی که من میگم مطبش تو قمه ولی تلفنی هم ویزیت میکنه،شماره کارت میده حق ویزیت رو واریز میکنی داروهاتم با پست میفرسته://
من که از این دکترای سنتی و داروهاشون متنفرم😑
پاسخ:
بار پروردگارا!
اگه علل سقط مکرر رو بدونی،رسما سکته میکنی با شنیدن این درمانها!

متاسفانه مبالغ زیادی هم میگیرن...
۰۱ آبان ۹۶ ، ۲۳:۲۹ جـاودان ـم
چه‌قد این پست مناسب و خوبه. :|
پاسخ:
امیدوارم بتونه حتی نظر یک نفر رو تغییر بده...